Skip to content

Assamese good morning quotes wishes and status images ||সুপ্ৰভাত মেছেজ|| ||পুৱাৰ শুভেচ্ছা বাণী||

Assamese good morning wishes blog banner

Assamese good morning quotes wishes and status photo বিচাৰি আছে?? ৰাতিপুৱা আমাৰ বন্ধুবৰ্গলৈ ৰাতিপুৱাৰ শুভেচ্ছা বাণী, SMS বা WhatsApp মেছেজ বা এটা আকৰ্ষণীয় উক্তি(quote) থকা ফটো (image with a motivational assamese quote, assamese good morning images) প্ৰেৰণ কৰাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সময়।  আমি ইয়াত  বিভিন্নজনলৈ প্ৰেৰণ কৰিব পৰা শুভপ্রভাতমেছেজ আৰু মেছেজৰ সৈতে ফটো (assamese good morning status, Good morning quotes in Assamese, assamese good morning quotes, good morning quotes assamese, good morning message in assamese, assamese good morning shayari, etc…) সংগ্ৰহ কৰিছোঁ।

এইটো এটা মৃদু অথচ অতি সূক্ষ্ম স্মাৰক যে আমি দিনটোৰ আৰম্ভণিতে তেওঁলোকৰ বিষয়ে চিন্তা কৰি আছো। তেওঁলোকে কেতিয়া সাৰ পায় বা তেওঁলোক আমাৰ পৰা কিমান দূৰত থাকে সেয়া গুৰুত্বপূৰ্ণ নহয়; এটা সৰল চিত্তাকৰ্ষক শুভ ৰাতিপুৱাৰ বাৰ্তাই সঁচাকৈয়ে তেওঁলোকৰ হৃদয়ত ইতিবাচক শক্তি সৃষ্টি কৰিব পাৰে। তেওঁলোকৰ মুখত এটা ডাঙৰ হাঁহি আনিবলৈ সদায়ে কেৱল কেইটামান চিন্তাশীল শব্দৰ বিষয়, ঠিক যেতিয়া তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ দিনটো আৰম্ভ কৰে। আহক চাওঁ আমাৰ সংগ্ৰহ বোৰ, আৰু নিজৰ বন্ধুবৰ্গৰ লগত শ্বেয়াৰ কৰোঁ।

Good morning wishes in Assamese, Good morning status assamese, messages/SMS for friends |পুৱাৰ শুভেচ্ছামেছেজ |

তোমাৰ/আপোনাৰ দিনটো আনন্দময় হোৱাৰ কামনাৰে! সুপ্ৰভাত!

শুভ প্ৰভাত। তোমাৰ/আপোনাৰ দিনটো এটা ডাঙৰ, উজ্জ্বল, মন খোলা হাঁহিৰে আৰম্ভ হৈ তেনেদৰেই দিনটো শেষ হওক।

প্ৰত্যেকটো পুৱাই যেন তোমাৰ/আপোনাৰ জীৱনলৈ নতুন আশা আৰু নতুন সুযোগ লৈ আহে, তাৰেই কামনাৰে… শুভ প্ৰভাত!

MUST READ: ASSAMESE GOOD NIGHT WISHES, QUOTES, MESSAGES, LOVE SHAYARI

আপোনাক যদি প্ৰায়ে এম্বুলেঞ্চৰ প্ৰয়োজন হয় বা তেনে ব্যক্তিক জানে বা কাৰোবাক এম্বুলেঞ্চৰ প্ৰয়োজনিয়তাৰ কথা গম পায় তেন্তে “জীৱন-বাহন” ৰ তলৰ লিংক শ্বেয়াৰ কৰি এজনৰ জীৱন ৰক্ষাত আপোনাৰ যোগদান নিশ্চিত কৰিবলৈ নাপাহৰিব: https://www.ambulanceserviceguwahati.com/

মই আশা কৰোঁ আপুনি/তুমি ৰাতিপুৱাৰ পোহৰৰ দৰে উজ্জ্বল আৰু সুন্দৰভাৱে জিলিকি উঠিব/উঠিবা। শুভ প্ৰভাত।

তোমাৰ/আপোনাৰ দৰে বন্ধুৰ দ্বাৰা আৱৰি থকাটোৱেই আমাক বিশেষ কৰি তোলে। সুপ্ৰভাত।

মই মোৰ জীৱনৰ প্ৰতিটো ৰাতিপুৱা ভাল পাওঁ কাৰণ ই মোক সদায় আপোনাৰ সৈতে আৰু এটা দিন কথা পতাৰ আন এটা সুযোগ দিয়ে। শুভ প্ৰভাত মোৰ বন্ধু!

যেনেকৈ সূৰ্যৰ পোহৰে আন্ধাৰটো আঁতৰাই দিয়ে, আপুনি মোৰ দুখ নাইকিয়া কৰি দিয়ে। শুভ ৰাতিপুৱা, বন্ধু।

ৰাতিটো যিমানেই আন্ধাৰ নহওঁক কিয়, ইযাক সদায় ৰাতিপুৱাৰ পোহৰে নাশ কৰে। ঠিক তেনেকৈ সমস্যা যিমানেই গভীৰ নহওক কিয় কেতিয়াও আশা নেহেৰুৱাব, সমাধানৰ পোহৰে এন্ধাৰৰূপী সমস্যাক নষ্ট কৰিবই! সু প্ৰভাত!

এই দিনটো যেন তোমাৰ/আপোনাৰ হৃদয়ে ধৰি ৰাখিব পৰা মৰমৰ সৈতে আহক আৰু তুমি/আপুনি বিচৰা প্ৰতিটো সফলতা পোৱা/পাওক! শুভ প্ৰভাত!!

ৰাতিপুৱা বেয়া হওঁক বা ভাল হওঁক, তুমি/আপুনি সদায়ে নিজৰ প্ৰচেষ্টাৰ জৰিয়তে ইয়াক উন্নত কৰিব পাৰা/পাৰে। আজিৰ দিনটো যেন তোমাৰ/আপোনাৰ দিন হওক। শুভ প্ৰভাত!!

এইটো লিখনি নপঢ়াকৈ নাথাকিব- bhogali bihu 2022 wishes in assamese

স্বাধীনতা দিৱসৰ শুভেচ্ছাবাৰ্তা থকা ফটো ডাউনলোড কৰিবলৈ ইয়ালৈ আহক।

ৰাতিপুৱা চকু মেল খোৱা মুহূৰ্তৰ পৰা ৰাতি চকু মুদাৰ মুহূৰ্তলৈকে, প্ৰতিটো পল যেন তোমাৰ/আপোনাৰ আনন্দ আৰু হাঁহিৰে পাৰ হওক তাৰেই কামনাৰে। সুপ্ৰভাত!!!

এটি ধুনীয়া পুৱাৰ বিস্ময়তা বোৰ উপভোগ কৰা/কৰক আৰু সেইবোৰে যেন তোমাৰ/আপোনাৰ হৃদয় আনন্দৰে পৰিপূৰ্ণ কৰে! শুভ প্ৰভাত!!

যোৱাকালিৰ বিফলতাৰ বিষয়ে অত্যাধিক চাপ নল’বা/নল’ব। সফলতা অৰ্জন কৰা/কৰক আজি! শুভ প্ৰভাত বন্ধু!

মই জীৱনত লগ পোৱা কমসংখ্যক উত্তম মানুহৰ বাবে জীৱনটো মোৰ বাবে ইমান ধুনীয়া! তুমি তেওঁলোকৰ মাজৰ এজন! শুভ প্ৰভাত বন্ধু!

এটা সুন্দৰ ৰাতিপুৱাই আপোনাক ইয়াৰ বিষ্ময়কৰ সৌন্দৰ্য উপভোগ কৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে। আপুনি যেন ইয়াক কোনো ধৰণে নেহেৰুৱাব। সুপ্ৰভাত!

আপোনাক এটা সান্ত্বনাদায়ক ৰাতিপুৱা আৰু শান্তিপূৰ্ণ দিনৰ শুভেচ্ছা জনাইছো, যাৰ সকলোবোৰ আপোনাৰ প্ৰাপ্য।

চৰাইবোৰে প্ৰভাতি সুৰ গাই আছে, আৰু গছবোৰৰ মাজেৰে মৃদু বতাহ বৈছে; তোমাক জগাই তুলিবলৈ কি নিখুঁত ৰাতিপুৱা!! সুপ্ৰভাত!

ৰাতিপুৱা এটা খালী কেনভাচৰ সৈতে আহে। ইয়াক আপুনি বিচৰা ধৰণে ৰং সানি ইয়াক এটা সুন্দৰ দিন কৰি তোলক।  সুপ্ৰভাত!

দৃঢ়তা আৰু ধনাত্মক মনোভাৱৰে দিনটো আৰম্ভ কৰক। আপোনাৰ আজিৰ দিনটো মধুৰ হওক। শুভ প্ৰভাত বন্ধু!

7 টা ৰঙে ৰামধেনু তৈয়াৰ কৰে, 7 টা কৰ্ডে এটা সংগীত তৈয়াৰ কৰে, 7 দিন লগ লাগি তৈয়াৰ হয় এটা সপ্তাহ, 7 খন মহাদেশে এখন পৃথিৱী তৈয়াৰ কৰে আৰু 7 টা সুন্দৰ আখৰে আমাক FRIENDS কৰি তোলে। বন্ধুসকল অমূল্য। তোমাক সঁচা আৰু প্ৰকৃত বন্ধুত্বৰ শুভকামনা জনালোঁ। সু প্ৰভাত!!

Good morning wishes in Assamese language for girlfriends

শুভ ৰাতিপুৱা মোৰ মৰমজান। তোমালৈ আনন্দময় দিনৰ শুভেচ্ছা থাকিল। তোমাৰ সৈতে আন এটা মধুৰ দিন কটোৱাৰ বাবে বাট চাই আছোঁ।

বন্ধুত্বই জীৱনক জীয়াই থকাৰ যোগ্য কৰি তোলে। মোৰ এনেকুৱা এজন বিশেষ বন্ধু হোৱাৰ বাবে তোমালৈ অশেষ ধন্যবাদ। শুভ প্ৰভাত!

MUST READ:আপোনাৰ মনৰ মানুহ জনক বা মনৰ মানুহ জনীক gift কি দিব?

যেতিয়া মই তোমাৰ ওচৰত থাকো তেতিয়া মই নিজকে আটাইতকৈ সুখী অনুভৱ কৰোঁ। তোমাৰ বাদে জীৱনত মোক কোনেও ইমান বিশেষ অনুভৱ কৰাব নোৱাৰে। মোৰ জীৱনৰ অংশ হোৱাৰ বাবে ধন্যবাদ। সুপ্ৰভাত!

টোপনি যোৱাটো শান্তিপূৰ্ণ, কিন্তু তোমাৰ দৰে বন্ধু থাকিলে, গোটেই নিশাটো উজাগৰে থকাটোৱেহে অধিক সুখী কৰে। সুপ্ৰভাত!!

তুমি এই বিশ্বব্ৰহ্মাণ্ডৰ এটা সৰু অংশ হ’ব পাৰা, কিন্তু আপুনি মোৰ পৃথিৱীৰ অন্যতম বৃহৎ অংশ। মোৰ বাবে, তুমি এটা উজ্জ্বল তৰা যিয়ে আন্ধাৰ ৰাতিবোৰত মোক পথ প্ৰদৰ্শন কৰে। সুপ্ৰভাত!

তোমাৰ দৰে এজন বন্ধুৱে সঁচাকৈয়ে গ্ৰিল কৰা চিকেনৰ দৰে জীৱনক মছলা যুক্ত কৰিব পাৰে; যিটো দেখাত বাহিৰত যিমান ভাল ভিতৰৰ ফালে অধিক ভাল আৰু সোৱাদযুক্ত। সুপ্ৰভাত!

আমি ইমান বছৰ ধৰি পৃথক হৈ আছোঁ, কিন্তু আমাৰ বন্ধুত্বৰ সকলো স্মৃতি এতিয়াও মোৰ মনত সতেজ হৈ আছে। সুপ্ৰভাত!

তুমি এই মুহূৰ্তত নিশ্চয় হাঁহি আছা ছাগৈ কিয়নো আঘোণমহীয়া শীতৰ এই দ’কম’কালিত মই দেখিছোঁ সূৰ্য বৰ উজ্জ্বল হৈ উদয় হৈ আছে । সুপ্ৰভাত!

তোমাৰ দৰে এজন বন্ধু জীৱনত পাবলৈ যথেষ্ট কঠিন। মই তোমাক পাই নিজকে যথেষ্ট ধন্য বুলি বিবেচনা কৰোঁ। সুপ্ৰভাত।

জীৱনত মোৰ কেতিয়াও তোমাৰ দৰে বন্ধু নাছিল। এজন নিখুঁত বন্ধুৰ সকলো ভাল গুণ তোমাৰ আছে। সুপ্ৰভাত!

প্ৰিয়জনৰ বাবে এটা উমাল প্ৰভাতি সম্ভাষণ। আজিৰ দিনটোত এই পৃথিৱীৰ সকলো সুখেৰে তোমাৰ জীৱন ভৰাই তোলক, তাৰেই কামনাৰে.. সুপ্ৰভাত!!

ফেচবুকত এই পোষ্টটি তোমাৰ ওচৰলৈ পলমকৈ আহিব পাৰে, কিন্তু তুমি এইটো জানি লোৱা যে তোমাৰ স্মৃতিবোৰ মোৰ মনত কেতিয়াও পলমকৈ নাহে, ই চিৰপ্ৰৱাহিত হৈ থাকে!  সুপ্ৰভাত!

Assamese good morning quotes for friends

“ৰাতিপুৱা মাত্ৰ এটা সৰু ইতিবাচক চিন্তাই আপোনাৰ গোটেই দিনটো সলনি কৰিব পাৰে।” –

দালাই লামা

“প্ৰতিটো দিনকে আপোনাৰ জীৱনৰ আটাইতকৈ ধুনীয়া, আটাইতকৈ মধুৰ দিন হোৱাৰ সুযোগ দিয়ক।” –

মাৰ্ক টোৱেইন

“দিনটো তুমি যেনেকৈ বনাব বিচাৰে তেনেকুৱাই হয়; সেয়েহে সূৰ্যৰ দৰে উদয় হোৱা আৰু নিজৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত নিজকে সূৰ্য্যৰ দৰে জ্বলিব দিয়া।”

– উইলিয়াম চি.

“আপোনাৰ অলস ৰাতিপুৱাটো ধুনীয়া কৰি তুলিবলৈ যোৱা নিশা আপোনাৰ সপোনবোৰৰ বিষয়ে চিন্তা কৰক।”

– লিছা লিবাৰমেন-ৱাং

“শুভ প্ৰভাত – এয়া কেৱল সম্ভাষণ নহয়। লগতে ই এক আশা কঢ়িয়াই আনে, এই ধুনীয়া পুৱাই যেন আপোনাৰ মুখত হাঁহি আৰু আপোনাৰ জীৱনত সুখ আনিব।”

– লিছা লিবাৰমেন-ৱাং

“যোৱাকালি কেতিয়াও আজিৰ দৰে হ’ব নোৱাৰে আৰু অহাকালি আজিৰ দৰে নহ’ব।। গতিকে অতীত আৰু ভৱিষ্যতৰ সকলো বোৰ পাহৰি আজিৰ বাবে জীয়াই থাকা।”

— অজ্ঞাত

“তুমি মোক হাঁহিবলৈ কাৰণ দিয়া, কিন্তু আটাইতকৈ ডাঙৰ কথা হৈছে মই কেতিয়াও পাহৰিব নোৱাৰা স্মৃতিও দিয়া।”

— অজ্ঞাত

এইখিনিতেই আমাজনত পোৱা এটি উৎপাদ Audible বিধৰ বিষয়ে কওঁ। ই হৈছে শ্ৰৱ্য ছফ্টৱেৰ। ইয়াত হাজাৰ হাজাৰ লোকে গোৱা গীত, কিতাপ(উপন্যাস/গল্প/জীৱনী আদি যি কোনো কিতাপ), যিটো কোনোবাই পঢ়ি সেয়া ৰেকৰ্ডিং কৰি থোৱা আছে। তলত আমি চাণক্য নীতি audio book এটাৰ লিংক দিছোঁ। আপোনাক যদি নতুন প্ৰযুক্তি try কৰিব মন যায়, চাই লব পাৰে।

“এইটো আপোনাৰ হৃদয়ত লিখক যে প্ৰতিটো দিন বছৰৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ দিন।”

– ৰাল্ফ ৱাল্ডো এমাৰ্চন

“ৰাতিপুৱা খোজ কঢ়াটো গোটেই দিনটোৰ বাবে আশীৰ্বাদ।”

– হেনৰী ডেভিদ থোৰো

“কিছুমান লোকে সফলতাৰ সপোন দেখে, আনহাতে আন লোকসকলে প্ৰতিদিনে ৰাতিপুৱা উঠে আৰু ইয়াক সম্পন্ন কৰে।”

– ৱেইন হুইজেনগা

“অসম্ভাব্য আৰু সম্ভাব্যৰ মাজৰ পাৰ্থক্য দৃঢ়তাত আছে।”

 উছেইন বোল্ট

Assamese good morning images for Instagram ||শুভপ্রভাতৰ Instagram ফটোৰ সৈতে মেছেজ||

Good morning quotes in assamese
Image for instagram Share
Good morning quotes in assamese
Image for instagram Share
Good morning quotes in assamese
Image for instagram Share
Good morning quotes in assamese
Image for instagram Share
Good morning quotes in assamese
Image for instagram Share
Good morning quotes in assamese
Image for instagram Share
good morning quote in assamese

Good morning images in assamese for Your story ||শুভপ্রভাত Story ফটোৰ সৈতে মেছেজ||

Good morning wishes in Assamese
Image for instagram story
Good morning wishes in Assamese
Image for instagram Story
Good morning wishes in Assamese
Image for instagram Story

Good morning images in assamese for Facebook ||শুভপ্রভাতৰ Facebook ফটোৰ সৈতে মেছেজ||

Assamese good morning images
Image for Facebook Share
Image for Facebook Share

উল্লেখনীয় যে যদি আপুনি ওপৰত দিয়া ফটো সমূহত নিজৰ নাম বা ফটো লগাব বিচাৰে, তেন্তে আমাক কমেণ্ট ত জনাব। আপোনাৰ বাবে তেনে ফটো আমি বনাই দিম, যি বোৰ আপুনি ফেচবুক/ইনষ্টাগ্ৰামত শ্বেয়াৰ কৰি অজস্ৰ লাইক বা কমেণ্ট পাব।

সামৰণি |conclussion|

আশা কৰোঁ আপুনি বিচাৰি থকা ৰাতিপুৱাৰ শুভকামনা মেছেজ তথা Good morning status assamese, assamese good morning status, Good morning quotes in Assamese, good morning wishes in assamese, assamese good morning quotes, good morning quotes assamese, good morning message in assamese,assamese good morning shayari, আদি আপুনি পঢ়িবলৈ পালে। এয়া আপুনি নিজৰ বন্ধুবৰ্গৰ মাজত শ্বেয়াৰ কৰিবও পাৰে।

2 thoughts on “Assamese good morning quotes wishes and status images ||সুপ্ৰভাত মেছেজ|| ||পুৱাৰ শুভেচ্ছা বাণী||”

  1. Pingback: Assamese friendship status, quotes, shayari on friendship – Assamese Quotes Online - Assamese Quotes Online

Leave a Reply

Your email address will not be published.