Skip to content

MAHA SAPTAMI QUOTES IN ASSAMESE

It is Mahasaptami/Maha Saptami/Moha saptami today, the seventh day of Durga Puja/ pujo/dussera or sharadiya Navaratra. These days are widely celebrated in all over India, so in Assam too. We use to send greetings to each other. Here are some quotes for this day in Assamese. So Share the quotes in assamese to your close ones….

image for representation

 

MAHA SAPTAMI QUOTES IN ASSAMESE

“এই উৎসৱে আপোনাৰ জীৱনক সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰ ৰঙেৰে ভৰাই তোলক, আপোনাক আৰু আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ বাবে আনন্দ কঢ়িয়াই আনক; মা দুৰ্গাৰ ঐশ্বৰিক আশীৰ্বাদ সদায় আপোনাৰ লগত থাকক। শুভ মহা সপ্তমী!”

“এই উৎসৱৰ ক্ষনে যেন আপোনাক আৰু আপোনাৰ প্ৰিয়জনক নিজৰ মাজত সমাহিত কৰে! আপোনাক মহা সপ্তমীৰ শুভেচ্ছা জনাইছো!”

“শুভ মহা সপ্তমীৰ মোৰ উষ্ম শুভেচ্ছা প্ৰেৰণ কৰিলোঁ! আজিৰ এই ক্ষণে যেন আপোনাক সৌভাগ্য আৰু সফলতা আনিদিয়ে। দেৱী দুৰ্গাই আজি আৰু চিৰকালৰ বাবে আপোনাৰ ওপৰত তেওঁৰ আশীৰ্বাদ প্ৰদান কৰক।”

“মা দুৰ্গাই আপোনাক আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালক 9 প্ৰকাৰৰ সু বতৰা আশীৰ্বাদ, খ্যাতি, নাম, সম্পদ, সমৃদ্ধি, সুখ, শিক্ষা, স্বাস্থ্য, শক্তি আৰু প্ৰতিশ্ৰুতি প্ৰদান কৰক। শুভ মহা সপ্তমী!”

“আহক আমি বেয়াৰ ওপৰত ভালৰ জয়, মানৱতাৰ জয়, ন্যায়ৰ জয়, সত্যৰ জয় উদযাপন

কৰোঁ আহক।  আপোনাক মহা সপ্তমীৰ শুভেচ্ছা জনাইছো!”

“দুৰ্গা পূজা হৈছে আসুৰীক শক্তিৰ ওপৰত দৈৱীয় শক্তিৰ জয়ৰ উৎসৱ; এই পৱিত্ৰ

ক্ষণত মাৰ ওচৰতএটাই প্ৰাৰ্থনা, আমাৰ অন্তৰৰ অসুয়া, আসুৰীক প্ৰবৃত্তি

বিনষ্ট কৰি আমাক যেন দৈৱীয় গুণ প্ৰদান কৰে!”

“মাৰ আশীৰ্বাদৰ সৈতে আপোনাৰ জীৱন উজ্জ্বল হওঁক, নতুন সুযোগ আৰু অনুসৰণ কৰাৰ নতুন লক্ষ্য থাকিব পাৰে। মহা সপ্তমীৰ শুভেচ্ছা আপোনাক।”

 “দুৰ্গা পূজা হৈছে বছৰটোৰ আশীৰ্বাদপূৰ্ণ সময়, মা দুৰ্গাৰ গৌৰৱত আনন্দ কৰাৰ সময়। আপোনাক মহা সপ্তমিৰ শুভেচ্ছা জনাইছো!!!”

“মা দুৰ্গাই আপোনাক আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালক 9 প্ৰকাৰৰ আশীৰ্বাদ, খ্যাতি, নাম, সম্পদ, সমৃদ্ধি, সুখ, শিক্ষা, স্বাস্থ্য, শক্তি আৰু প্ৰতিশ্ৰুতি প্ৰদান কৰক। শুভ মহা সপ্তমী।”

“উৎসৱৰ বতৰে আপোনাৰ জীৱনৰ পৰা সকলো চিন্তা আঁতৰ কৰক আৰু আপোনাক প্ৰতিটো বিবাদৰ সন্মুখীন হ’বলৈ শক্তি প্ৰদান কৰক। শুভ মহা সপ্তমী।”

“এই সুন্দৰ উৎসৱটোৱে আপোনাৰ জীৱনক নতুন ৰং আৰু আনন্দৰ নতুন ছাঁৰে ভৰাই তুলিব পাৰে যি আপোনাক আৰু আপোনাৰ প্ৰিয়জনক ইতিবাচক অনুভৱেৰে আগুৰি ৰাখে। আপোনাক মহা সপ্তমীৰ শুভেচ্ছা।”

“এক আনন্দময় মহা সপ্তমীৰ উষ্ম শুভেচ্ছা প্ৰেৰণ কৰিলোঁ,  যিয়ে আপোনাক সৌভাগ্য আৰু সফলতা আনক!। দেৱী দুৰ্গাই আজি আৰু চিৰকালৰ বাবে আপোনাৰ ওপৰত তেওঁৰ আশীৰ্বাদ প্ৰদান কৰক।”

“মহা সপ্তমীৰ উপলক্ষে আপোনাৰ ঘৰখন ইতিবাচক শক্তি আৰু সহৃদয়তাৰে, ভৰাই তোলক চিৰন্তন সুখ আৰু সন্তুষ্টিৰে। মহা সপ্তমীৰ শুভেচ্ছা জনাইছো।”

“উৎসৱৰ বতৰে আপোনাৰ দিন আৰু ৰাতি উজ্জ্বল কৰক, ই জীৱনত ৰং যোগ দিয়ক আৰু আপোনাৰ জীৱন অধিক উজ্জ্বল কৰক। শুভ মহা সপ্তমী।”

WISH YOU ALL A HAPPY MAHASAPTAMI

Leave a Reply

Your email address will not be published.